6. 12. 2010 ~ 0 Komentářů

CERN podepsal Compact for Open-Access Publishing Equity

CERN vedle programu SCOAP3 podporuje také iniciativu Compact for Open-Access Publishing Equity (COPE).

Iniciativa COPE sdružuje univerzity a poskytovatele podpory na výzkum, kteří chtějí podpořit svými příspěvky vydávání otevřených časopisů. Jedná se tedy o aktivitu na podporu zlaté cesty prostřednictvím obchodního modelu, který přesunuje financování časopisu ze strany předplatitelů na stranu poskytovatelů finančních prostředků.

The compact for open-access publishing equity supports equity of the business models by committing each university to ‚the timely establishment of durable mechanisms for underwriting reasonable publication charges for articles written by its faculty and published in fee-based open-access journals and for which other institutions would not be expected to provide funds‘.“