21. 10. 2011 ~ 0 Komentářů

Seminář Open Access aneb Open your mind!

Národní technická knihovna a Ústřední knihovna ČVUT pořádají jednodenní odborný seminář Open Access aneb Open your mind!, který se uskuteční v rámci mezinárodní události Open Access Week 2011.Seminář proběhne 26. října 2011 od 10:00 do 15:00 v Národní technické knihovně (Ballingův sál).

Cílem tototo semináře je představit praktické ukázky využití Open Access (otevřeného přístupu), který je alternativním modelem vědecké komunikace a který umožňuje zpřístupňovat kvalitní vědecké informace trvale, zdarma a bez bariér na Internetu.

Program je zaměřen především na vědecké pracovníky, doktorandy, studenty a ostatní odbornou veřejnost.

Vstup na seminář je zdarma, místo v Ballingově sále si můžete rezervovat prostřednictvím webového formuláře.

Program semináře:

09:30 – 10:00 Registrace účastníků

10:00 – 10:15 Zahájení semináře

10:15 – 11:45 Dopolední sekce

• Trendy „Open Access“ a jejich využití (PhDr. Jindra Planková, Ph.D.)
  • OA časopisy pro technické obory (Mgr. Věra Pilecká, Mgr. Lenka Němečková)
  • Komu se nelení, tomu se zelení – “Open Access Greenhorns” (Tereza Simandlová)

12:00 – 13:30 Přestávka na oběd

13:30 – 15:00 Odpolední sekce

• Open Access jako nový trend ve vědecké komunikaci na českých vysokých školách (Mgr. Lucie Vyčítalová)
  • Podpora vědy a výzkumu v univerzitních knihovnách (Ing. Lukáš Budínský)
  • Knihovna AV ČR a otevřený přístup k informacím (Mgr. Iva Burešová)

15:00 – 15:15 Zakončení semináře

Seminář navazuje na 4. ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury, který se bude konat o den dříve, tedy 25. 10. 2011, od 9:30 v Ballingově sále (Národní technická knihovna).

Více informací naleznete na stránkách Národní technické knihovny.