9. 9. 2010 ~ 0 Komentářů

Seznam akcí k Open Access Week

Tvůrci portálu Wiki Open Access Directory připravili seznam událostí oslavujících Open Access Day (2008) a Open Access Week (2009 a 2010).

Seznam akcí rozdělený podle kontinentů ukazuje, že OAWeek přerůstá v globální iniciativu, a může posloužit jako zdroj inspirace pro uspořádání vlastní propagační akce.

V předchozích letech byla uspořádána celá řada konferencí, seminářů, workshopů. Ke zvýšení povědomí o otevřeném přístupu byly využity nejrůznější komunikační kanály: rozhlasová vysílání, zvláštní čísla časopisů, videokonference, webové stránky, blogy, sociální sítě. Knihovny postavily informační stánky s propagačními materiály. V rámci OAWeek byly rovněž osloveny různé cílové skupiny, akademičtí pracovníci, studenti, vedoucí univerzit, veřejní činitelé apod.