20. 10. 2015 ~ 0 Komentářů

Citace PRO již v plné verziVŠB-TUO zakoupila přístup do profesionálního citačního manažera Citace PRO.logo citace pro1

Citační manažer šetří čas všem, kteří se potýkají s tvorbou odborného textu. S jeho pomocí vytváříte nové citace, vkládáte odkazy v textu i generujete seznam literatury na závěr práce.

V provozu je nyní nová verze, která nabízí větší množství citačních stylů, import záznamů z Excelu a RIS a mnohé další.

 

Plusy CITACE PRO

– přihlášení podle instituce, které využívá osobního čísla a LDAP hesla – uživatel si nemusí pamatovat další přihlašovací údaje do dalšího systému
– plugin do aplikace Word pro vkládání a právu citací přímo během psaní textu
– doplněk do internetového prohlížeče Mozilla Firefox a Google Chrome, který umí vyhledat pomocí ISBN a DOI dokument na webové stránce a stáhnout jeho záznam přímo do citačního manažera Citace PRO.
– spolupracuje s knihovním katalogem ÚK VŠB-TUO, databázemi na platformě EBSCOhost (nově se chystá ProQuest).

POZVÁNKA: Ve čtvrtek 12.11.2015 proběhne seminář se zástupkyní firmy CITACE.COM Mgr. et Mgr. Zuzanou Teplíkovou, spoluautorkou knihy Naučte se citovat. Na semináři se dozvíte vše o nové verzi citačního manažera a jak jej co nejefektivněji ovládat.

Kdo by se chtěl o manažeru i citacích dozvědět více a nevyhovuje mu výše zmíněné datum, může navštívit semináře o citacích, které bude pořádat knihovna VŠB-TUO v listopadu, termíny budou upřesněny. Viz CITACE správně a rychle!.

Přidej komentář