16. 7. 2020 ~ 0 Komentářů

Letní škola OPEN SCIENCE


Centrum CEITEC připravilo na září (14. 9. – 18. 9. 2020) Letní školu Open Science (LŠOS). Cílem je poskytnout účastníkům během jednoho týdne ucelenou představu o tom, jaké novinky a trendy se v této oblasti aktuálně dějí a skloubit je s praktickými činnostmi vědecké kariéry.

LŠOS je otevřena všem mladým vědcům z ČR, tj. komukoliv, kdo má ukončené magisterské nebo inženýrské studium a plánuje jít na doktorské studium. Stejně tak pro ty, co již v současnosti rozvíjí vědeckou dráhu, ať již v rámci Ph.D. studia nebo působením v jakékoliv vědecké nebo výzkumné instituci v ČR či v zahraničí.

Program LŠOS obsahuje vždy tematicky zaměřený dopolední a odpolední blok. Pracovní jazyk je čeština (výjimečně může být zařazen anglický blok). Program přednášek bude upřesněn v následujících dnech.

Letní škola je pořádána v rámci mezinárodního projektu ORION – Open Responsible research and Innovation to further Outstanding kNowledge, který podporuje šíření principů otevřené vědy a odpovědného výzkumu na vybraných evropských vědeckých institucích a grantových agenturách.

Registrace je přístupná prostřednictvím webového formuláře do 4. 9. 2020. Předpokládaný počet účastníků školy je 30. Účastníci obdrží certifikát o absolvování. Více informací a kontakty na webu CEITEC.

Přidej komentář