11. 4. 2019 ~ 0 Komentářů

Researcher


Jedná se o aplikaci informující o nových vědeckých článcích. Aplikace se snaží usnadnit a zefektivnit hledání a čtení nových dokumentů, které by mohly být zajímavé pro váš výzkum a výuku. Informace jsou vždy aktuální. Každý týden přidávají kolem 39 000 příspěvků, jakmile jsou k dispozici od vydavatelů.

Aplikace je zdarma dostupná pro Android i iOS. Články je tedy možné procházet, číst a stahovat v telefonu, tabletu či na počítači.

Rozdělení časopisů do deseti základních výzkumných oblastí umožnuje intuitivnější a rychlejší vyhledání odpovídajících článků. Na jednom místě tak můžete sledovat více časopisů a filtrovat podle klíčových slov. Není potřeba si nastavovat alerty a RSS kanály u jednotlivých časopisů zvlášť.

Aplikace umožňuje synchronizaci s referenčními manažery. Aktuálně je možné si tuto aplikaci propojit s účtem Mendeley nebo ZOTERO a všechny vaše uložené dokumenty budete mít k dispozici i v těchto citačních manažerech. S implementací dalších manažerů (EndNote, RefWork a dalších) se počítá v dohledné době. Pokud máte zájem o propojení na jiné další citační manažery a nástroje, je možné zaslat požadavek.

Detailní popis je k dispozici na webu https://www.researcher-app.com/.

Přidej komentář